• lingvisztika
  • Metalcom

20. HST World Championship –  2024. október 9-13. Yasmine Hammamet

Írta: MRASZ.

A tunéziai üdülőparcsapat javadicsom Yasmine Hammamet adott otthont 20. Gyorstávírász Világbajnokságnak. A verseny helyszíne Nabeulban a Hotel Lella Baya volt, ahol 17 ország 92 versenyzője vetélkedett az érmekért. A magyar csapat 10 versenyzővel vágott neki a versenynek, köztük két újonccal Mehringer Dóra HA7DR és Dombi-Kiss Botond HA8TA személyében.

A csapat egy nappal a hivatalos megnyitó előtt érkezett, hogy kicsit rá lehessen készülni/pihenni a versenyre. Így az extra nap egy kis edzéssel és pihenéssel telt. Szerencsére a helyszín erre tökéletesen megfelelt, remek napsütéses idővel 31-33 fokkal és a tenger is még elviselhető hőmérsékletű volt.

9-én a megnyitóval hivatalosan megkezdődött a verseny. Este még egy hivatalos program volt, a munkacsoport (HST WG) tartott egy verseny előtti, egyeztető-pontosító ülést, ahol többek között az adásbírók két csoportja is kijelölésre került. A másnapi program/beosztás online követhető volt a verseny honlapján keresztül. Újdonság volt, hogy a rendezők nyitottak egy Telegram csatornát, ahol folyamatosan küldték az aktuális információkat.

A kétnapos versenyen 9 kategóriában és 4 versenyszámban mérték össze a tudásukat a versenyzők. A korábbi években már megszokottan nekem hármas szerep jutott (csapatvezető, WG tag, adásbíró), ezért sokszor most is csak utólag tudtam követni a versenyen történő eseményeket. Valamennyi versenyszám egy helyen volt a szállodában, így kényelmesen tudták a versenyzők végrehajtani az egyes versenyszámokat.

Estére megszülettek az első érmes helyezések, különösen a fiatalok tettek ki magukért. A jó eredmények biztatást adtak a másnapi küzdelmekhez.

Az első nap dobogós helyezései:

Dombi-Kiss Botond HA8TA adás 2.

Molnár Léna HA6AA vétel 3.    Morse Runner 3.

Versegi Attila HG8CK adás 2.   Morse Runner 3.

A második napon sem lehetett panasz újabb érmek születtek a különböző versenyszámokban:

Mehringer Dóra HA7DR adás 3.

Dombi-Kiss Botond HA8TA Morse Runner 3.

Molnár Léna HA6AA adás 3.

Versegi Attila HG8CK vétel 2.   RUFZ 3.   összetettben 2.

Provics Ferenc HA8KW Morse Runner 1.

A nemzetek versenyében 17 csapat közül a magyar csapat negyedik helyezést ért el.

Az érmes helyezésekkel kapcsolatban ki kell emelnem, hogy Feco 7-szer lett világbajnok Morsre Runner-ben a szenior kategóriában és Attila úgy lett összetett második, hogy életkor szerint eggyel magasabb kategóriában indult. Külön öröm és a jövőre nézve biztató, hogy valamennyi utánpótlás korú versenyző ért el dobogós helyezést, sőt többet is.

Az érmes helyezések mellett sok pontszerző 4-8. hely is született ami hozzájárult a csapat elért eredményéhez. Ehhez természetesen minden csapattagnak oda kellett tennie magát.

Csapatvezető: Weisz László HA3NU

A csapatot elkísérte (látogató státuszban, önköltségen): Mehringer Rajmund HA2UF és Szekrényesi  Gréta (korábbi versenyző)

A versenyen ezúttal egy világrekord született a 13 éves YO8YNS 311,192 pontot ért el RUFZ-ban, amihez 1100 PARIS (220 WPM) feletti ütemmel is vett hívójelet.